Kontaktujte nás

SOLÁRNÍ SYSTÉMY

Při průměrném množství sluneční energie, které na ČR za 1 rok dopadne - cca 1000 kWh na metr čtvereční, lze instalací solárního systému ušetřit velkou část nákladů na přípravu teplé vody, vytápění objektu, ohřev bazénu a jiných technologických zařízeních s potřebou tepla a to při minimálních provozních nákladech.

Solární systémy pracují na principu přeměny sluneční energie na teplo, které předávají do teplonosné kapaliny a tuto tepelnou energii je možné dále využít. Oproti ostatním obnovitelným i neobnovitelným zdrojům dokáže dodávat energii téměř zadarmo, bez dalších výrazných provozních nákladů, s využitím až 80% energie ze slunečního záření. Celoroční průměrná účinnost včetně zimy bývá cca 50-60%.

U fotovoltaických systémů je sluneční záření přímo přeměněno na elektřinu při dopadu slunečního světla na povrch fotovoltaického článku. Vzniká stejnosměrný elektrický proud, který může být použit například na dobíjení akumulátorů. Účinnost je max. 16%.

Inteligentní energetický systém pro výrobu a akumulaci tepla a elektřiny s fotovoltaickým záložním systémem a řízením výroby tepla tepelným čerpadlem je ideální především pro novostavby s moderním fotovoltaickým vytápěním přes tepelné čerpadlo s možností kombinace s klasickými tepelnými zdroji. Navrhneme celý systém přímo na míru dle vašich podmínek a financí. Výhodou je možnost postupného rozšiřování celého systému včetně dálkové správy on-line odkudkoliv na světě přes internet nebo SMS.