Kontaktujte nás

ZABEZPEČOVACÍ SYSTÉMY

Elektronické zabezpečovací systémy rychle a spolehlivě detekují pokus o vloupání, vandalismus, vzniklý požár, únik plynu atd. Informace se přenášejí pomocí  GSM komunikátoru na mobilní telefon. Systém je možno napojit na pult centrální ochrany (hlídací agentury). Je tak zajištěn nepřetržitý dohled nad stavem objektu.

Konfiguraci EZS systémů navrhujeme dle ČSN EN 50131-1 a dle doporučení České asociace pojišťoven. Norma ČSN EN 50131-1 se rozděluje na 4 stupně dle rizika:

Mozkem celého systému je tzv. ústředna, která vyhodnocuje stav čidel (kontakty otevření oken a dveří, pohybová čidla, detektory rozbití skla, požární kouřová a teplotní čidla, únik plynu, záplavová čidla, tísňová tlačítka a další). Dle svého nastavení reaguje na stav čidel a v případě jejich narušení předává GSM modul poplachovou zprávu s přesným popisem např. alarm dveře vstup na nastavená tel. čísla. Dále může být vyvolána akustická signalizace sirénou, případně spustit další návazná zařízení (např. zapnutí světel apod.).